Co robimy?

We intend to encourage people with disabilities, try to lift their optimism and help to overcome bias in order to reduce prejudices against all physically disabled worldwide.

Nadzieja

Optymizm

Fantazja

Odwaga

Społeczeństwo i media uwarunkowały nas na postrzeganie piękna przez pryzmat fizycznej doskonałości. Często taka definicja piękna przybiera dziwaczne formy. Niektóre top modelki wydają się być anorektyczkami, wyglądają wręcz jak chodzące szkielety. Około mniej niz 1% populacji spełnia kryteria tak zdefiniowanego piękna, a reszta powinna czuć się gorsza ze względu zbyt duża wagę. niski wzrost czy fakt noszenia okularów.

Jesteśmy Ampworld

Piękne modelki

Czy chcesz zobaczyć oszałamiające modelki, pomimo utraty kończyny? Przekonaj się o prawdziwej naturze piękna dzięki największemu na świecie portfolio modeli z całego świata z każdym rodzajem amputacji. Piękno jest względne..

Zarezerwuj modelkę z naszego projektu

If you are a casting agent, art director, television producer any other kind of talent scout and you like to book one of our beautiful models, please get in touch with us. Most of our models are available for commercial modelling jobs for any kind of tv presence, fashion show, magazines or events.

Zostań modelką Ampworld

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz chciałby zostać modelką w naszym projekcie i odbyć profesjonalną sesję fotograficzną, jest osobą otwartą, która mogłaby skorzystać z naszej sesji, ma od 16 do 40 lat i straciła przynajmniej jedną kończynę (lub taka się urodziła), nawiąż z nami kontakt i zgłoś się na profesjonalną sesję zdjęciową.

Who is Behind All This?

Niniejsza strona jest pomysłem mojej żony, która straciła nogę powyżej kolana w wyniku tragicznego wypadku. Od dziecka marzyła o karierze profesjonalnej modelki. Niestety marzenia te rozwiały się w momencie próby wkroczenia w świat zawodowych modelek. Wstydząc się swojej niepełnosprawności, moja żona ukrywała fakt posługiwania się protezą nogi. Wyszło to na jaw dopiero w ostatniej fazie konkursu, kiedy to jury zorientowało się, że jedna z modelek jest niepełnosprawna. Moja żona została od razu zdyskwalifikowana.

To przykre doświadczenie było siłą sprawczą stworzenia strony internetowej mającej pomóc osobom z fizyczną niepełnosprawnością stać się profesjonalnymi modelami i modelkami. Ampworld.de ma równiez na celu zachęcić osoby z niepełnosprawnością, spróbować zwiększyć ich optymizm, pomóc przezwyciężyć uprzedzenia i obalić przesądy wobec wszystkich niepełnosprawnych osób na świecie.

Niestety ogólna społeczna akceptacja dla osób niepełnosprawnych - tak dla modelek jak i dla innych ludzi chcących przezwyciężyć swoje fizyczne ograniczenia i prowadzić normalne zycie - zasadniczo różni się pomiędzy krajami. Na przykład, w Stanach Zjednoczonych dość powszechnie widzi się użytkowników protez, którzy nie uzywają pokryć kosmetycznych. W Holandii organizowany jest nawet coroczny konkurs piękności dla osób niepełnosprawnych, w całości transmitowany przez jedną z największych stacji telewizyjnych w najlepszym sobotnim czasie antenowym. Jednakże, zwłaszcza w krajach Europy wschodniej, osoby niepełnosprawne są bardzo dyskryminowane i często mają poczucie wyobcowania i funkcjonowania poza społeczeństwem. Dla każdej takiej osoby ten rodzaj nietolerancji niesie za sobą zniszczenie pozytywnego nastawienia do życia. To smutne, ale mieliśmy już niejedną okazję przekonać się o tym na własne oczy. Nie trzeba dodawać, iż byliśmy tym zaszokowani i przerażeni.

Mocno wierzymy w to, że każdy nawet niewielki sukces pomaga podnieść optymizm tych, których to dotyczy i przekazuje ważną wiadomość, iż nikt na tym świecie nie może być wpędzany w poczucie niższości przez wzgląd na swoją fizyczną niepełnosprawność.

Cele naszej strony

Nie jesteśmy niestety w stanie zmienić tych mocno zakorzenionych stereotypów, nietolerancji i nierówności szerzącej się w tak wielu krajach po prostu z dnia na dzień. Mocno wierzymy jednakże, iż każdy nawet mały sukces przyczynia się do zwiększenia poziomu optymizmu zainteresowanych osób i niesie za sobą istotny przekaz, że nikt na świecie nie może być wpędzany w poczucie niższości ze względy na swoją niepełnosprawność fizyczną.

Naszym celem jest dowiedzenie, że po pierwsze pojęcia "piękno" i "niepełnosprawność" nie stoją ze sobą w sprzeczności. Po drugie, iż osoby niepełnosprawne są tak samo szczęśliwe i mają tę samą jakość życia jak osoby pełnosprawne (tylko dlaczego te drugie często myślą inaczej?). Po trzecie chcemy pokazać, że dla osoby z niepełnosprawnością praca w charakterze profesjonalnej modelki jest możliwa. I na koniec: nie ma sensu martwić się o znalezienie właściwego chłopaka czy dziewczyny, partnera czy bratniej duszy, tak jak nie ma sensu ukrywanie się przed całym światem z powodu widocznej niepełnosprawności.

Wiesz o tym, że nie powinno się gapić na osoby niepełnosprawne. Ale właściwie dlaczego nie? Co jeśli przypadkiem dostrzeżesz osobę po amputacji, która jest atrakcyjna i wygląda wspaniale? Dlaczego miałbyś odwracać od niej głowę? A poza tym dlaczego ta osoba nie miałaby być atrakcyjna? Niewątpliwie istnieje jakaś bariera pomiędzy osobami niepełnosprawnymi, zwłaszcza po amputacji, a tymi którzy uważają takie osoby za atrakcyjne i mieliby ochotę poznać je bliżej. To jawne uprzedzenie musi zostać zmienione.

Viceland Magazine, Constance Goldmann

167

Photo Sessions

23738

Social Followers

14

Years Online

27

Countries

Zgłoś się jako modelka Ampworld.

If you are an arm or leg amputee and would like to take part in a professional photo session carried out by a famous and professional fashion photographer backed up by a team of cosmeticians and stylists with the aim of possibly being a new model for our website, send us an application.

Dodatkowo otrzymasz płytę ze wszystkimi zdjęciami wykonanymi w sesji, a także nakręcony podczas niej film dokumentalny. Film ten będzie stanowił doskonałą pamiątkę, przypominającą o wspaniałym czasie spędzonym z naszym zespołem. Naturalnie zapewniamy pokrycie wszelkich kosztów wyjazdu. Ponadto żadne informacje ani zdjęcia nie zostaną udostępnione osobom trzecim.

Zdjęcia i nagrania video z sesji będą opublikowane na naszej stronie w dziale dostępnym tylko dla członków. Prawa autorskie do zdjęć pozostaną w Ampworld i nie będą sprzedawane dalej stronom trzecim. Wszelkie zapytania i oferty ze strony innych agencji czy prasy będą przesyłane niezwłocznie do Ciebie. Będziemy zawsze służyć Tobie radą i pomocą.

If you have any questions, please do not hesitate to contact us. If you provide us your telephone number, we will gladly call you back to answer all questions you may have.

Photo Shoots

If you or someone you know wants to be a model for our project and have a professional photo shoot, is open minded or could benefit from our shooting and is between the ages of 16 and 40, has lost at least one limb or is born like that, get in touch with us and apply for a professional photo shoot.

What is Our Process?

Just send us your application or get in contact with us through our Instagram channel.

 1. Senden sie uns eine Bewerbung
 2. Talk with us
 3. Travel to Greece
 4. Have a wonderful experience

Some Facts

 • Wspaniałe lokalizacje
 • Całkowicie za darmo
 • Female Fashion Photographer
 • Kosmetyczka i stylistka
 • Wszelkie koszty podróży
 • Koszty zakwaterowania
 • Posiłki i napoje

Moim problemem było to, że wszyscy powtarzali mi, że powinnam polubić siebie pomimo niepełnosprawności, ale nie mówili mi właściwie jak mam to zrobić. Dni spędzone na sesji zdjęciowej z Ampworld naprawdę zwiększyły moją pewność siebie tak, że nigdy nie podejrzewałabym, że to możliwe. Jak dotąd był to dla mnie najlepszy i najbardziej ożywczy czas w moim życiu.

Model Katarina

Instagram Carousel

Here are the latest shots from our Instagram feed.